Jazz Forum 3/2008 – Bogdan Chmura

[…]Niniejszy album jest zapisem koncertu, jaki odbył się w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk […]

Płyta rozpoczyna się i kończy muzyką z okolic bluesa. Na początku mamy lekki Blues Off Bukowskiego, a w finale zagrany prężnie i świeżo, Nostalgia in Time Square Mingusa. Środek wypełniły kompozycje lidera oraz jedna Herbasza. Utwory zostały tak pomyślane, by najpełniej zaprezentować zarówno Kwintet w całości (który brzmi świetnie}, jak i możliwości jego poszczególnych członków. […]

W repertuarze płyty wyróżnia się tytułowy Frogsville z ciekawym, wzorowo zaaranżowanym tematem i modelowo poprowadzoną dramaturgią solówek.[…] Bardzo, a może najbardziej podobała mi się ballada Introverter, budząca skojarzenia z muzyką filmową lat 60. (barwa uzyskana z połączenia saksofonu z basem arco, a potem puzonem, zadziwia, wzrusza, rozmarza).

Sam Mackiewicz, jak to często bywa w przypadku liderów-basistów, nie ustawia się na pierwszym planie; warto jednak wsłuchać się uważnie w jego grę, zwłaszcza w partiach solowych (September Things, wstęp do Introverter) gdzie prezentuje niezwykle piękne ciepłe i melodyjne brzmienie.”